بیوگرافی لعیا زنگنه و همسرش کیست و دخترش و فرزندانش +عکس جدید

تاریخ انتشار 14 شهریور 1400 – زمان مطالعه 3 دقیقه

بیوگرافی لعیا زنگنه و همسرش و عکس های لعیا زنگنه را در ادامه  در مجله شبونه مشاهده کنید.

بیوگرافی لعیا زنگنه و همسرش

لعیا زنگنه بازیگر ایرانی در 27 خرداد سال 1344 در شیراز به دنیا آمده است.

بیوگرافی لعیا زنگنه و همسرش کیست و دخترش و فرزندانش +عکس جدید
بنا به گفته ها وی فرزند مهندس یاشار زنگنه معاون اسبق نظام مهندسی استان اصفهان و نام مادرش مهدیه موسوی است که اصالت لر بختیاری منطقه اقلید فارس را دارند.

زنگنه دارای مدرک کارشناسی تئاتر و علاوه بر بازیگری در عرصه نقاشی نیز فعالیت و دوره های آموزش نقاشی را نیز گذرانده‌است

بیوگرافی و عکس لعیا زنگنه بازیگر سینما و تلویزیون

چگونه بازیگر شد

او با توجه به علاقه اش به بازیگری در این رشته تحصیل کرد و کارش را با تاتر آغاز کرد و توسط استاد امین تارخ در سال 1371 به سریال تلویزیونی معرفی شد.

 

بیوگرافی و عکس لعیا زنگنه بازیگر سینما و تلویزیون

بیوگرافی لعیا زنگنه

در این راه مشاوره های محمد علی کشاورز و ثریا قاسمی نیز در فعالیت بیشترش بی تاثیر نبود.
اولین نقش آفرینی را در سال 74 در سریال در پناه تو انجام داد و خیلی زود معروف شد.

بیوگرافی و عکس لعیا زنگنه بازیگر سینما و تلویزیون
چهره خاص و بازی منحصر بفردش در سریال معروف در پناه تو در کنار مرحوم حسن جوهرچی باعث شد تا این نقش و نام هنری برای همیشه به یادها بماند و از وی چهره مشهور و معروفی بسازد.
در واقع او با یک بازی توانست به خوبی دیده شود.

بیوگرافیو عکس لعیا زنگنه بازیگر سینما و تلویزیون

وی در دوران دانشجویی چندین نمایشنامه نوشته و روی صحنه برده است.
از جمله سریالهای بعدی که بازی کرد می توان به در قلب من و تولدی دیگر، باران عشق ، مدار صفر درجه ، اغما ، راستش را بگو ، مادرانه ، خواب بلند و سریال پشت بام تهران اشاره کرد.

بیوگرافیو عکس لعیا زنگنه بازیگر سینما و تلویزیون

عکس های لعیا زنگنه

جدیدترین نقش زنگنه در سریال پدر است که در ماه رمضان ۹۷ روی آنتن شبکه دو با خواهد رفت.
علاوه بر تلویزیون در سینما نیز فعال بوده و در فیلم های زندگی خصوصی و عاشق ها ایستاده میمیرند و خود زنی ، خیابان های آرام ، رییس ؛ تب …..حضور داشته است.

وی در سریال ماه رمضان 97 همبازی با مهدی سلطانی و بیژن امکانیان می باشد.

 و همسرش

پاسخ لعیا زنگنه به ستاره نشدن

بازیگر زن درباره اینکه چرا با توجه به معروف بودن ، به ستاره سینما تبدیل نشد گفت : ستاره یعنی چی؟ آدم چطوری ستاره می شود؟ این که پرکار باشد؟ من می توانم به جرات بگویم که هنوز روی همان موجی هستم که زیر پایم آمده البته نه با پرکاری یا این که روی جلد مجله ها باشم. من این کار را نمی کنم. من نمی خواهم مانکن باشم یا شوء بدهم. اینها انتخاب من نیست. من آن کار را نمی کنم. اگر می خواهند بگویند ستاره نشدم بگویند. من نمی خواستم این جور ستاره باشم و حریم خصوصیم را از دست بدهم.

لعیا زنگنه و همسرش

بیوگرافی لعیا زنگنه و همسرش کیست و دخترش و فرزندانش +عکس جدید

ازدواج و عکس همسرش

بعضی رسانه ها منتشر کردند که وی ازدواج کرده و دارای یک دختر می باشد و اما از ازدواج و همسرش خبر دقیقی منتشر نشده و ایشان صریحا گفتند که دوست ندارند از زندگی خصوصی خود حرفی بزنند‌.

لعیا زنگنه و دخترشبیوگرافی و عکس لعیا زنگنه و دخترش

تلویزیون سکوی پرتاب من بود

لعیا زنگنه یکی از این افراد بود که در سخنانی گفت: حرفی دارم که سال‌ها دلم می‌خواست به گوش مسئولان برسانم، یکی از افتخارات من این است که از تلویزیون شروع کردم و تلویزیون سکوی پرتاب من بوده است. تلویزیون به من عزت، آبرو، احترام، شهرت و از همه مهمتر محبوبیت داده است و من همیشه خودم را مدیون تلویزیون می‌دانم و به گونه‌ای زندگی می‌کنم که احترام متقابل خود را به تلویزیون برگردانم و تلویزیون بگوید این بازیگر من است

بیوگرافی و عکس لعیا زنگنه بازیگر سینما و تلویزیون

وی افزود: اتفاقات عجیبی برای من افتاد و در سریال «در قلب من» که دقیق یادم است سال 76 آن را بازی کردم یکی از پیشکسوتان آنجا به من می‌گفت چقدر بد است که «در پناه تو» اولین سریال تو است. من آن زمان معنی این حرف را نمی‌فهمیدم اما بعدها متوجه شدم وقتی اولین کار کسی فوق العاده باشد انتظار کارهای فوق العاده تری برای آینده خود دارد. در سریال «در قلب من» من مدیون فیلمنامه خوب، تهیه کنده نازنین و کارگردان بودم و بازیگرانی چون ثریا قاسمی‌ استاد من در کار بود و آقایان پورصمیمی‌ و راد نیز همین نقش را داشتند، در واقع مجموع کاملی بود که هر کس جای من در آن قرار می‌گرفت همین  اتفاق برایش می‌افتاد

بیوگرافی و عکس لعیا زنگنه بازیگر سینما و تلویزیون

آن زمان درِ تلویزیون مثل درِ زورخانه بود

این بازیگر ادامه داد: جای گلایه همین جا است من غریبه نیستم، من مال تلویزیون هستم و تلویزیون مال من است و می‌خواهم از مشکلی بگویم که بعد از «در پناه تو» در سال‌های اخیر رخ داد.

بیوگرافی لعیا زنگنه و همسرش کیست و دخترش و فرزندانش +عکس جدید

زنگنه تصریح کرد: آن زمان در تلویزیون مثل در زورخانه کوچک بود و باید سرت را پایین می‌کردی و با خضوع وارد می‌شدی، آن زمان من تجربه کار نداشتم اما درس خوانده بودم و تئاتر کار کرده بودم. در چنین شرایطی وقتی ورود سخت باشد برای همه از جمله فیلمنامه نویس و دیگر عوامل نیز سخت است. تهیه کننده من منوچهر شاهسواری بود که با حضور او حتی یک ریال پرداختی ما دیر نشد و هیچوقت فرصت نشد بگویم این آدم در حق من بازیگر چه لطفی کرد. من به او گفتم خانه ندارم و او حتی نگذاشت کمک بخواهم و حرفی بزنم و چک را نوشت. پشت دوربین جواد صفا بود که با یک نگاه من را آرام می‌کرد

بیوگرافی لعیا زنگنه و دخترش و فرزندش
بیوگرافی لعیا زنگنه و دخترش و فرزندش

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.