بیوگرافی شیخ دیاباته بازیکن پرسپولیس و استقلال و همسرش +عکس و اینستاگرام

شیخ دیاباته کیست؟ بیوگرافی و کارنامه فوتبالی شیخ دیاباته

شیخ دیاباته یکی از فوتبالیستهای با مهارت و با استعداد و تکنیکی اهل کشور مالی بوده که به تازگی به تیم استقلال تهران پیوسته است و قرار است به مدت دو سال برای این تیم به میدان برود

شیخ دیاباته مهاجم فوتبالیست | بیوگرافی شيخ دياباته مهاجم آفریقایی استقلال و همسرش +پیج اینستاگرام

او سابقه بازی در تیم های بزرگی را در کارنامه فوتبالی خود دارد و از فوتبالیست های یکی به شمار می‌آید که در پست مهاجم و حمله بازی می‌کند

  • نام اصلی: شیخ تیدیانه دیاباته
  • تاریخ تولد: 5 اردیبهشت 1367
  • قد: 192
  • ملیت: مالی
  • پست: مهاجم
  • باشگاه: استقلال تهران

بیوگرافی شیخ دیاباته

او فوتبالش را در سال ۲۰۰۲ با تیم جوانان گیتا آغاز کرد و به مدت ۶ سال در این تیم حضور داشت به دلیل استعداد بسیار زیادی که در فوتبال داشت تیم بوردو فرانسه او را به خدمت گرفت تا دو سال برای این تیم در رده جوانان بازی کند

 

در سال ۲۰۰۸ به صورت رسمی وارد فوتبال حرفه‌ای در لیگ فرانسه شد به مدت هشت سال در تیم بوردو به صورت فیکس بازی می‌کرد و ۱۲۷ بار برای این تیم به میدان رفت ۵۰ گل را به ثمر رساند که برای یک مهاجم تراز اول که در لیگ قدرتمند فرانسه بازی می‌کند می‌تواند کارنامه بسیار خوبی باشد

کارنامه فوتبال

شیخ دیاباته به مدت یک سال در تیم های آژاکسیو و نانسی به صورت قرضی بازی کرد و در سال ۲۰۱۶ به تیم عثمانلی اسپور در لیگ ترکیه پیوست تا تجربه بازی در لیگ ترکیه را هم به دست آورد و ۸ بار برای این تیم به میدان رفت و یک گل را هم به ثمر رساند

شیخ دیاباته مهاجم | بیوگرافی و عکسهای شیخ دیاباته بازیکن استقلال

اما به دلیل مصدومیتی که گریبانگیر او شد مدتی از میادین به دور ماند تا این که به صورت قرضی به تیم متی و بنونتو رفت تا تجربه بازی در لیگ ایتالیا را هم کسب کند

شیخ دیاباته مجدداً در سال ۲۰۱۸ به صورت قرضی به تیم العمارات آمد و 9 بازی را برای این تیم وارد میدان شد و ۶ گل را به ثمر رساند که آمار بسیار خوبی برای او محسوب می شود

حضور شیخ دیاباته در استقلال

در نهایت در سال ۲۰۱۹ توسط مسئولان باشگاه استقلال به خدمت گرفته شد تا با قراردادی دو ساله برای تیم آبی پوشان پایتخت به میدان برود

شیخ دیاباته مهاجم | بیوگرافی شیخ دیاباته بازیکن استقلال و همسرش +پیج اینستاگرام

تیم استقلال تهران که از ناحیه حمله دچار ضعف های زیادی در سال‌های اخیر شده است حالا امید به حضور شیخ دیاباته دارد تا بتواند خط حمله خود را برای لیگ برتر در سال آینده تقویت کند.

بازی های ملی

لازم به ذکر است که این بازیکن در تیم زیر ۱۷ سال کشور مالی نیز سابقه بازی دارد و همچنین در تیم بزرگسالان مالی ۳۹ بازی ملی داشته و ۱۵ گل را هم به ثمر رسانده و از بازیکنان ملی پوش این تیم آفریقایی محسوب می‌شود.

همچنین ببینید:

ازدواج و همسرش

شیخ دیاباته متاهل میباشد و چندسالی وارد زندگی زناشویی شده است

شیخ دیاباته مهاجم استقلال | بیوگرافی شیخ دیاباته بازیکن استقلال و همسرش +پیج اینستاگرام

درخشش در استقلال

شیخ دیاباته بعد از حضورش در تیم استقلال توانست با درخششی خیره کننده ناجی این تیم بشود و گل های بسیار تاثیرگذار و حیاتی را به ثمر برساند .

او در مسابقات لیگ برتر با بازیهای بسیار خوبی که از خود به نمایش گذاشت موفق شد که در بین هواداران استقلال تهران به محبوبیت بسیار زیادی دست پیدا کند به گونه ای که در ابتدای هر مسابقه هواداران آبی پوش یکصدا نام او را صدا میکنند.

در حال با انجام 8 بازی برای تیم استقلال توانسته 5 گل مهم را به ثمر رسانده که منجر به کسب 3 امتیار مهم برای تیم استقلال تهران شده است هواداران استقلال امید بسیار زیادی به شیخ دیاباته دارند که بتواند زمینه را برای قهرمانی تیم استقلال در لیگ برتر هموار سازد.

شیخ دیاباته مهاجم استقلال

شب گذشته در حالی که بازیکنان استقلال، تک تک خود را به فرودگاه مهرآباد می‌رساندند تا خود را به پرواز اختصاصی این تیم به دبی برسانند، حضور دیرهنگام شیخ دیاباته در فرودگاه مهرآباد با حواشی عجیبی همراه شد.

دیاباته که از تاکسی پیاده شده بود با چمدان و وسایل شخصی با عجله خود را به ورودی ترمینال فرودگاه می‌رساند که بعد از پرسیدن آدرس از یکی دو مامور مقابل در ورودی سالن، در حالی که به سمت گیت بازرسی می‌رفت، با تنه ناگهانی فردی که مشغول تمیز کردن فرودگاه بود، مواجه شد. دیاباته این فرد را پشت سر گذاشت اما او با خونسردی عجیبی پای خود را دراز کرد تا برای دیاباته، پشت پا بگیرد!

محبوب ترین بازیکن استقلال و دنیا

البته دیاباته با قد و قامت بلند زمین نخورد اما تعجب و عصبانیت وی از رفتار این فرد قابل دیدن است.

در سال های اخیر بازیکنان خارجی بسیار زیادی به لیگ برتر ایران منتقل شدند و اکثرا هم ناموفق بودند.اما آن خارجی هایی که در تیم‌هایشان خوش درخشیدند به سرعت نزد هواذاران محبوب شدند و هواداران حتی از بازیکنان ایرانی هم آن‌ها را بیشتر دوست دارند.
استقلال از جمله تیم‌هایی است که در این چند سال خریدهای خارجی موفقی داشته، شیخ دیاباته از جمله این خریدهاست که یاد و خاطره مامه تیام را برای هوادارن استقلال زنده می‌کند. شادی گل منحصر به فرد دیاباته و شخصیت دوست داشتنی او در کنار عملکرد بسیار عالی باعث شده دیاباته در دل هوادارن استقلال جایگاه ویژه‌ای داشته باشد.

صحبت های زیبای شیخ دیاباته که همه حیران شدند

 

 

رسانه ۹۰ min در گزارشی از ۱۱ بازیکنی نام برد که به غیر از کیفیت خوبی که در زمین ارائه می‌دهند هواداران تیم رقیب هم آن‌ها را دوست دارند و کمتر کسی از آن‌ها متنفر است.

در این بین نام شیخ دیاباته بازیکن تیم فوتبال استقلال هم دیده می‌شود. این رسانه نوشت: « لازم به تشکر از شیخ بابت تمام کیفیتی که از خود در فوتبال به جای گذاشته است، او به غیر از فوتبال مهربانی خارق العاده ای دارد. وقتی که در فرانسه بازی می‌کرد، اغلب مورد انتقاد قرار می‌گرفت. مهاجم مالیایی هرگز حرفی ضد منتقدانش نمی‌زند. در مقابل، او همیشه انتقادات را به شوخی می‌گرفت. مرد بزرگی که هرگز فراموش نخواهد کرد از کجا آمده و چقدر خوشبخت است که در بالاترین سطح تکامل می‌یابد.

دلخوری از فدراسیون فوتبال

آقای گل سابق فوتبال ایران که تاکنون واکنشی در این خصوص نداشت، دوشنبه شب برای اولین بار دلخوری‌اش را از این بابت ابراز داشت و به جز آن دلخوری‌اش را بابت عدم پیگیری از سوی مسئولان باشگاه استقلال نیز بیان داشت.

دیاباته با تشکر از هواداران استقلال گفت: آنها از سوی من این موضوع را پیگیری می‌کردند و من از هواداران این تیم ممنونم. اما مسئولان باشگاه هم هرگز پیگیر دریافت کفش طلای من نشدند.

وی سپس ابراز امیدواری کرد که فدراسیون فوتبال در اولین مراسمی که برگزار می‌کند این کفش طلا را هم برای او در نظر بگیرد و و بیان داشت دوست دارد بتواند برای دریافت آن به تهران بیاید.

بیوگرافی شیخ دیاباته بازیکن پرسپولیس و استقلال و همسرش +عکس و اینستاگرام

شیخ دیاباته در مصاحبه با فوتبال برتر درباره استرماچونی ، و مجیدی و فکری نظرات جالبی را گفت:
دیاباته درباره استراماچونی واژه مربی را به کار برد و او را مربی فوق ا لعاده ای نامید و مجیدی را برادر بزرگ تر و فکری را صاحب قلب مهربان دانست.

علاقه شیخ دیاباته به پرسپولیس

شیخ دیاباته در گفت‌وگوی اسکایپی با برنامه فوتبال برتر اظهار کرد: من از استقلال رفتم و با یک تیم قطری قرارداد امضاء کردم. می‌خواهم از تمام ایرانیان تشکر کنم. از همه هواداران استقلال و تمام مردمی که در ایران از من حمایت کردند، ممنون هستم.

او ادامه داد: دلم خیلی برای ایران تنگ شده چون با افراد خیلی خوبی در این کشور آشنا شدم. دلم برای محله‌ام اکباتان و استادیوم آزادی هم تنگ شده است.

مهاجم سابق استقلال در خصوص جدایی‌اش از این تیم عنوان کرد: داستان طولانی دارد. زمانی که به ایران آمدم، قرارداد دو ساله امضاء کردم و تا پایان قراردادم باقی ماندم. دو سال قراردادم به پایان رسید و مجبور به رفتن شدم. بخاطر همین بود که استقلال و ایران را ترک کردم.

بیوگرافی شیخ دیاباته بازیکن پرسپولیس و استقلال  +عکس و اینستاگرام

دیاباته در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر پیشنهاد ادامه همکاری با استقلال بود، قبول می‌کردید یا خیر، گفت: بله، به لطف و بخاطر هواداران می‌پذیرفتم در ایران بمانم. به دلیل اینکه هواداران استقلال فوق‌العاده بودند و تا روز آخر از من پشتیبانی کردند. قطعا بیشتر از هر چیز تماشاگران استقلال عالی بودند.

او یادآور شد: بدون تماشاگران حتی نمی‌توانم راجع به باشگاه استقلال صحبت کنم. غیر ممکن است چون آنها فوق‌العاده هستند و امیدوارم مدیران باشگاه همه کاری انجام دهند تا این باشگاه ساختارمند شوند تا اتفاقات خوبی برای این تیم رقم بزنند و به ارمغان بیاورند. نکته‌ای که می‌توانم بگویم این است که باید افرادی را در باشگاه بگذارند تا به استقلال فکر کنند و برای هواداران کاری انجام بدهند چون تماشاگران هر روز برای انگیزه دادن به بازیکنان حضور دارند و اگر افرادی باشند که به استقلال علاقه‌ای نداشته باشند، نمی‌توانند کمکی به این تیم کنند. من می‌پسندم مدیرانی که استقلال را دوست دارند، در این باشگاه کار کنند.

مهاجم مالیایی سابق استقلال اضافه کرد: می‌خواهم از تمام مربیانی که در استقلال با آنها آشنا شدم، تشکر کنم و برای تمام این مربیان احترام قائل هستم. استراماچونی موجب شد تا به ایران بیایم. درست است که مربی من است ولی مثل پدرم می‌ماند.

فیلم کامل تشییع جنازه و خاکسپاری مهسا امینی در سقز را ببینیدفیلم کامل تشییع جنازه و خاکسپاری مهسا امینی در سقز
ازدواج دوم و مجدد شهاب حسینی با هستی مهدوی فر واقعیت دارد؟فیلم / ازدواج دوم شهاب حسینی با دختر جوان
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.