طرز تهیه دسر شب یلدا با ژله آسان برای یلدا 1401 (با فیلم آموزش تصویری)
طرز تهیه دسر شب یلدا با تم انار و هندوانه نقش و نگار خاصی به سفره شب یلدای شما خواهد داد با ما همراه باشید.

طرز تهیه دسر شب یلدا با ژله آسان برای یلدا 1402 (با فیلم آموزش تصویری)

دسرهای شب یلدا مهمترین بخش سفر یلدایی هستند ما در این صفحه چند روش طرز تهیه دسر را آماده کردیم که با تم یلدایی میتوانند زیبایی خاصی به سفره شما بدهد.

نحوه درست کردن دسر شب یلدا جدید

طرز تهیه دسر شب یلدا با ژله (با فیلم آموزش تصویری) را در اینجا مشاهده میکنید بدون شک ماین ژله میتوانید شب بسیار خاطره انگیری را بریا شما فراهم کند حتما این ویدیو را تماشا کنید و دستورالعمل های آن را دنبال کنید.

شب یلدا را با خوراکی های خوشمزه اش میشناسند که هندوانه و انار به عنوان نماد های اصلی خوراکی این شب نام برده میشود.

فیلم طرز تهیه دسر شب یلدا با ژله

یلدا یک جشن ایرانی باستانی که اساساً آمدن انقلاب زمستانی و طولانی‌ترین شب سال را مردم برای قرن‌ها جشن می‌گیرند، شب یلدا (یا شب یلدا؛ همچنین شب چله) است. به زمانی بین غروب آفتاب آخرین روز پاییز (30 آذر در تقویم ایرانی برابر با 21 آذر) تا طلوع آفتاب اولین روز زمستان (اول دی در تقویم ایرانی برابر با 22 آذر) اطلاق می‌شود.

این شب یکی از شب‌های مقدس و یکی از مهم‌ترین جشن‌های ایران باستان به شمار می‌رود و از سال ۵۰۲ پیش از میلاد در زمان داریوش اول، معروف به داریوش بزرگ، رسماً وارد تقویم رسمی ایرانیان باستان شد.

شب یلدا چه قبل و چه بعد از اسلام در فرهنگ ایرانیان از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و همواره انگیزه ای برای جمع آوری اقوام دور و نزدیک به شمار می رفته است. جشن هایی که در این شب برگزار می شود یک سنت قدیمی است.

طرز تهیه دسر شب یلدا با ژله آسان برای یلدا 1401 (با فیلم آموزش تصویری)

روش دوم طرز تهیه دسر شب یلدا با ژله

مرحله اول

برای تهیه ژله یلدایی خوشمزه و خوش رنگ ابتدای کار شیر را از ۳۰ دقیقه قبل از یخچال بیرون می آوریم، سپس در فضای آشپزخانه قرار می دهیم و اجازه می دهیم شیر با دمای محیط هماهنگ شود. در ادامه کیوی را می شوییم.

مرحله دوم

مجله شبونه – حالا پوست کیوی را جدا می کنیم، سپس به صورت مکعبی خرد می کنیم. در ادامه یک تابه مناسب انتخاب می کنیم، سپس کیوی را درون تابه می ریزیم و به آن شکر اضافه می کنیم، سپس تابه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم.

مرحله سوم

در این مرحله مقدار کمی آب به تابه حاوی مخلوط کیوی و شکر اضافه می کنیم، سپس اجازه می دهیم کیوی روی حرارت بماند و جوش بزند. توجه داشته باشید به علت اسیدی بودن کیوی اگر این کار را انجام ندهیم ژله نمی بندد.

مرحله چهارم

حالا پس از گذشت ۳ تا ۴ دقیقه مخلوط کیوی و شکر را از روی حرارت بر می داریم و اجازه می دهیم به طور کامل خنک شود. در ادامه یک کاسه مناسب انتخاب می کنیم، سپس پودر ژله کیوی را درون کاسه می ریزیم.

مرحله پنجم

در این مرحله ۱ و نیم لیوان آب جوش را به پودر ژله کیوی اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم تا ذرات ژله به طور کامل حل شود. در ادامه اجازه می دهیم ژله کیوی به طور کامل خنک شود، سپس یک قالب مناسب انتخاب می کنیم.

همچنین ببینید:

مرحله ششم

حالا مخلوط کیوی خنک شده را درون قالب مورد نظر می ریزیم، سپس از ژله کیوی به آرامی روی آن می ریزیم و به مدت ۴۰ دقیقه درون یخچال قرار می دهیم تا نیم بند شود. در ادامه یک کاسه جداگانه انتخاب می کنیم.

مرحله هفتم

در این مرحله پودر ژله آلوورا را درون کاسه می ریزیم، سپس ۱ لیوان آب جوش به آن اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم تا ذرات ژله کاملا حل شود، سپس اجازه می دهیم به طور کامل خنک شود و به دمای محیط برسد.

مرحله هشتم

حالا وقتی ژله آلوورا به دمای محیط رسید، شیر را به آن اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم. در ادامه قالب را از یخچال خارج می کنیم، سپس ژله آلوورا را روی ژله کیوی می ریزیم و مجددا درون یخچال قرار می دهیم.

مرحله نهم

در این مرحله اجازه می دهیم مجددا ژله به مدت ۴۰ دقیقه درون یخچال بماند تا نیم بند شود. در ادامه شکلات تخته ای را روی حرارت غیر مستقیم بخار کتری بنماری می کنیم تا ذوب شود، سپس شکلات را درون قیف یا نایلون می ریزیم.

مرحله دهم

حالا یک کاسه مناسب انتخاب می کنیم، سپس پودر ژله هندوانه را درون آن می ریزیم و ۱ لیوان آب جوش روی پودر ژله هندوانه می ریزیم. در ادامه مخلوط می کنیم تا ذرات ژله کاملا حل شود، سپس اجازه می دهیم کاملا خنک شود.

مرحله یازدهم

در این مرحله قالب ژله را از یخچال خارج می کنیم، سپس با قیف شکلات ذوب شده را به اندازه های خیلی کوچک در کناره های قالب پایپ می کنیم. در ادامه ژله هندوانه را روی ژله آلوورا می ریزیم، سپس به مدت ۱ ساعت درون یخچال قرار می دهیم.

مرحله دوازدهم

در نهایت پس از گذشت ۱ ساعت وقتی ژله خودش را گرفت آن را از یخچال خارج می کنیم، سپس می توانیم با یاقوت های انار تزئین کنیم. می توانیم نسبت به سلیقه خود این دسر را به صورت تک نفره یا به صورت کلی درست کنیم. نوش جان.

طرز تهیه دسر شب یلدا با ژله برای یلدا 1401 (با فیلم آموزش تصویری)

سفره یلدا را چگونه بچینیم

روش‌ها و ایده‌ها در چیدمان سفره شب یلدا دارای تنوع زیادی است و دست شما در نحوۀ چیدن آن کاملا باز است. شما می‌توانید از سبک‌های سنتی و قدیمی یا جدید و مدرن استفاده کنید. همه چیز بستگی به سلیقه و علایق خودتان دارد!

استفاده از قالب‌های کاغذی برای تزئین آجیل می‌تواند یکی از لاکچری‌ترین انتخاب‌های شما باشد. شما با استفاده از این قالب‌ها تمی هنری را به سفره‌تان خواهید داد. کافی ست آجیل‌ها را به‌صورت جداگانه در هر بخش از قالب قرار دهید تا کار تزئین به پایان برسد.

هندوانه؛ یکی از ارکان اصل‍ي سفره شب یلداست که همیشه بـه شیوه های‌ جذابی تزیین می شود، اما چرا هندوانه؟ هندوانه یادآور گرمای تابستان و حرارت اسـت. باور بر این اسـت، اگر مقداری هندوانه در شب یلدا بخورید، در سراسر زمستان طولانی، سرما و بیماری بر شـما غلبه نخواهد کرد و این باور، با خواص هندوانه که سرشار از ویتامین های‌ A و B و C اسـت، مطابقت دارد.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

❤️ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل❤️ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *