فیلم کامل دعوای قمه کشی هلیا دختر دهه هشتادی در پارک اصفهان

فیلم کامل درگیری و قمه کشی هلیا دختر دهه هشتادی در پارک اصفهان جنجال شد جزئیات را در این صفحه از مجله شبونه مشاهده نمایید.

دختری که همراه با میثاق بود، با عجله و خشونتی عجیب به طرف هلیا حمله ور شد. هلیا را روی زمین انداخت و دعوا بالا گرفت. هلیا برای قدرت نمایی از لباسش قمه ای بیرون آورد. به قدری فضای آنجا شلوغ و در هم بود که متوجه نشدیم چگونه صورت میثاق زخمی شد.

کل دعوا حدود ۱۰دقیقه طول کشید. از یکی از دوستان مان شنیدم میثاق را به بیمارستان رساندند و شدت جراحات چاقو زیاد بوده است.» او با هیجانی که یادگار روز دعوا بود، ادامه می دهد: «مسبب اصلی این دعوای جنجالی دختر دومی بود که در زندگی میثاق پا گذاشت.»

فیلم قمه کشی هلیا دختران دهه هشتادی در پارک جنجال شد

کلیپی در فضای مجازی دست به دست میشود درباره دختران دهه هشتادی که در یک پارک با قمه برای یکدیگر خط و نشان می‌کشند

فیلم قمه کشی هلیا دختران دهه هشتادی

این ویدیو واکنش های زیادی را به همراه داشته است اینکه این دختران کم سن و سال نوجوان چرا باید همراه خود قمه داشته باشند و در برای یکدیگر خط و نشان بکشند از نکات بسیار عجیب است

یکی از این دختران که نامش هلیا است با یک قمه که از جیبش خارش میکندبرای دختر بچه های دیگر خط و نشان می‌کشند

این ویدیو واکنش های زیادی را به همراه داشته و برخی ها آن را دستمایه طنز قرار داده و برخی دیگر به چالش های اجتماعی آن اشاره می کنند

ای نوجوانان به جای اینکه به فکر درس و مشق به خود باشند در پارک با وضعیت پوشش نامناسبی باید با خود چاقو و قمه حمل کنند و برای یکدیگر خط و نشان بکشد

فیلم کامل درگیری و قمه کشی هلیا دختر دهه هشتادی در پارک اصفهان

بدون شک باید خانواده‌ها توجه بیشتری به فرزندان خود به خصوص نوجوان ها داشته باشند دختران و پسران نوجوان نیاز به توجه بیشتری داشته تا در مسیر درستی گام بردارند و دچار لغزش یا در چالش ها و ناهنجاری های اجتماعی قرار نگیرند

در ادامه یکی از دخترها دیگری را چنان پرتاب می‌کند که بخشی از کتف و سرش به ناحیه سیمانی کنار باغچه می‌خورد اما دختر آسیب‌دیده که در ادامه درمی‌یابیم «هلیا» نام دارد، برمی‌خیزد و دعوا و درگیری را از سر می‌گیرد. در حالی که تنش میان سه چهار نفر بالا گرفته، دیگر دختران نوجوان حاضر در محل بیشتر نقش تماشاچی را دارند و پسرهایی که فیلم می‌گیرند، با لفاظی‌هایشان بر آتش درگیری می‌دمند. در این میان صدای دشنام‌ها و واژه‌های بالای ۱۸ سال هم به گوش می‌رسد.

پس از آرام شدن نسبی دعوا، یکی از حاضران متوجه «چاقو»یی می‌شود که در شلوار هلیا پنهان است و وقتی به آن اشاره می‌کند، دخترک یک قمه ۵۰ سانتیمتری را از شلوارش بیرون می‌کشد و البته به توصیه یکی از دوستان خود برای اینکه «شر» نشود، از آن استفاده نمی‌کند. شما می‌توانید ماجرای این دعوای نوجوانان را در این ویدئویی یک دقیقه و ۴۵ ثانیه‌ای ببینید.

هلیا چگونه قمه کش شد؟

سید حسن موسوی چلک، رئیس انجمن مددکاران اجتماعی و مدرس دانشگاه از نگاه جامعه شناسانه به این موضوع پرداخت و به مهر گفت: «ما وقتی از یک پدیده اجتماعی مثل خشونت صحبت می‌کنیم باید بدانیم که بر روی این پدیده، مجموعه‌ای از عوامل و شرایط تاثیر می‌گذارند تا شاهد وقوع چنین رفتار‌هایی در جامعه باشیم

چند وقت پیش رئیس پزشکی قانونی اعلام کرد حدود ۶۰۰ هزار پرونده در سال گذشته با موضوع ضرب و جرح به پزشکی قانونی مراجعه کردند. در دوران کرونا فرصت تخلیه هیجانات برای نوجوانان کمتر شده است بنابراین تخلیه هیجانات به شکل دیگری در جامعه اتفاق می‌افتد. در کلیپی که اخیراً منتشر شده، دخترانی که دعوا می‌کنند، نوجوان هستند. نوجوانانی که در یکسال و نیم اخیر به خاطر شرایط کرونا و محدودیت‌ها تحت فشار بودند. این رفتار‌ها یک «نشانه» است؛ نشانه و پیامی که این کلیپ به ما می‌دهد این است که حال بچه‌های ما خوب نیست.»

فیلم کامل دعوای قمه کشی هلیا دختر دهه هشتادی در پارک اصفهان

ساعاتی پیش دختران نوجوان با همراهی اعضای خانواده شان به پلیس شهر اصفهان منتقل شدند و معلوم شد که آنها از مدتی قبل در فضای مجازی با هم آشنا و دوست شده بودند اما کل کل ها و کری خوانی هایشان در این فضا باعث بوجود آمدن اختلاف میان آنها شده بود و به همین دلیل در یکی از پارک ها با هم قرار گذاشته بودند اما دراین قرار بین تعدادی از آنها درگیری بوجود آمده و یکی از آنها اقدام به قمه کشی کرده بود. همچنین مشخص شد که پس از این درگیری فرد دیگری اقدام به فیلم برداری کرده و سپس این فیلم را در شبکه های اجتماعی منتشر کرده بود.

همچنین ببینید پیج اینستاگرام هلیا قمه کش چیست؟ 

هشدار؛ حال حوزه اجتماعی خوب نیست

البته اظهارنظر سیدحسن موسوی، رئیس انجمن مددکاری ایران نیز در این بین نکات مؤثری را گوشزد کرده است: ویدئویی که پخش شد حامل چند پیام است و این ویدئوها هشداری است که به خودمان بیاییم که حال حوزه اجتماعی خیلی خوب نیست.

فیلم کامل دعوای قمه کشی هلیا دختر دهه هشتادی در پارک اصفهان

وی با بیان اینکه این نوع رفتارها نتیجه عدم حال خوب جامعه است، افزود: آنچه که محور این فیلم است، خشونت نام دارد که هر از چندگاهی به شکل‌های مختلف در کوچه، خیابان و پارک می‌بینیم.

موسوی چلک ادامه داد: آن چیزی که نگران کننده است این است که سنین این افراد پایین است، عمده افراد تشکیل دهنده این درگیری دختر هستند و از اعمال خشونت نسبت به همدیگر عبایی ندارند، در حالی که به ظاهر یک گروه هستند که منجر به اعمال حرکت‌های خشونت‌آمیز و درآوردن قمه در محلی می‌شوند.

5 نظر

 1. تلخی این ویدیو را با پخش کردن گسترده و شوخی های زشت دوبرابر نکنیم! اگر جای آن ها چند پسر بودن چه ؟

  ۱. جنسیت زدگی عموم برای پخش این ویدئو که اگر همین جمعیت را پسرها تشکیل می‌دادند، کمتر دیده میشد!
  ۲. خنده های تهوع آور ناظران!
  ۳. میزان خشم حتی در قشر نوجوان و از همه مهم تر جامعه ای که بجای تربیت و آموزش درست، فقط تولید مثل را بلد بوده!

  خود تلخی چنین ویدئو هایی که به معنای واقعی #سقوط_اخلاق رو نشون میده و بسیار بسیار تأسف انگیزه به کنار،
  واکنش عموم بعد از پخش بسیار تلخ تر!

  (محمدرضا برخورداری)

 2. منم با حرفاتون موافقم ولی دختر باید خیلی سر سنگین باشه نه مثل پسرا وحشی باشه اگه یه پسر بود به جاش میگفتن خب پسره دیگه از این کارا میکنه ولی اگه دختر باشه میگن این دختر دختر …….هست من خودمم دخترم
  ۱۸سالمه ولی تا حالا از این وحشی بازیا در نیاورده بودم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.