قدرتمندترین پادشاه گوگوریو کیست آیا این پادشاهان واقعی هستند؟

قدرتمندترین پادشاه گوگوریو کیست آیا این پادشاهان واقعی هستند؟

قدرتمندترین پادشاه گوگوریو کیست

جانگسو قدرتمندترین پادشاه گوگوریو که پنجمین امپراتور این امپراتوری است  به حساب می‌آید. پادشاهان گوگوریو از قوی ترین و قدرتمندترین پادشاهان کره جنوبی بودند که همیشه از آنها به نیکی یاد میشود مثل دوران هخامنشیان در ایران گوگوریو سمبل رشادت و آزادی خواهی است.

پادشاهان گوگوریو یکی از سه پادشاهی کره، نقش بسزایی در تاریخ این کشور داشته‌اند. این پادشاهان بر طیف بزرگی از دستاوردها، از قبیل پیشرفت نظامی، گسترش سرزمینی و توسعه فرهنگی نقش داشته‌اند.

قدرتمندترین پادشاه گوگوریو کیست آیا این پادشاهان واقعی هستند؟

بعضی از پادشاهان گوگوریو در امپراطور افسانه ها، مثل جومونگ، موسس امپراتوری و مونجا، سومین امپراتور، به خاطر دستاوردهای خود به خوبی مطرح شده اند.

اقدامات پادشاهان گوگوریو

گسترش سرزمینی: جانگسو قلمرو گوگوریو را تا حد بسیاری گسترش داد. ایشان در طی سلطنتش، امپراتوری بویو را به صورت کامل ضمیمه نمود و قسمت‌هایی از چین و منچوری را هم افتتاح نمود.

توسعه نظامی: جانگسو ارتش گوگوریو را به یک نیروی قدرت مبدل کرد.
وی تجهیزات نظامی تازه‌ای را معرفی نمود و به آموزش نظامی یاری رسانید .

پیشرفت فرهنگی: جانگسو در عرصه فرهنگ هم پیشرفت‌های بسیار داشته است. وی به پیشرفت زبان و ادبیات کره‌ای یاری رسانید و اینکه به تولید بناهای مذهبی و فرهنگی پرداخته است.

جانگسو در دیپلمات بسیار ماهر بود. ایشان یک رابطه صمیمانه‌ با امپراتوری‌های چین و ژاپن ایجاد کرد و از این طریق به حفظ صلح و امنیت در منطقه یاری رساند.

در کل جانگسو یکی از موفق‌ترین و قوی‌ترین پادشاهان گوگوریو به حساب می‌آمده است. ایشان امپراتوری گوگوریو را به یکی از قوی‌ترین امپراتوری‌های شرق آسیا مبدل نمود و دستاوردهای ایشان در عرصه‌های گوناگون از قبیل:
پیشرفت نظامی، گسترش سرزمینی و توسعه فرهنگی تاثیر بسزایی در تاریخ کره داشته است.

گوگوریو چقدر واقعیت دارند؟

اطلاعات ما درباره تاریخ شبه جزیره کره، چندان دقیق نیست. در واقع ما چیز زیادی از تاریخ باستانی این سرزمین، به صورت مستقل، نمی‌دانیم؛ اما وجود خط و فرهنگ خاص در آن، نشان می‌دهد که کره، دارای تمدن مستقل و احتمالاً حکومت‌های پایدار محلی بوده است. قدیمی‌ترین منابعی که در آن ها ذکری از منشأ گوگوریو و نام جومونگ آمده، سنگ مقبره «گوآنگ گائتو»، نوزدهمین امپراتور گوگوریو است که امروزه در استان «جی لین»، جایی در شمال شرقی چین و هم مرز با کره شمالی قرار دارد.

در این مقبره که برخی آن را بزرگ ترین مقبره حکاکی شده جهان می‌دانند، اشاراتی به چگونگی پیدایش گوگوریو شده است. با این حال، گزارش گوآنگ گائتو چندان مفصل و دقیق نیست و جزئیات زیادی را در بر نمی‌گیرد. بر اساس مندرجات این مقبره که در سال 414 میلادی ساخته شده است، می‌توان دریافت که جومونگ، بنیان گذار امپراتوری گوگوریو، حدود سال 37 قبل از میلاد، همزمان با سلطنت فرهاد چهارم اشکانی در ایران، موفق شد با شکست دادن و از دور خارج کردن رقیبان، گوگوریو، سرزمینی را که امروزه بخش اعظم آن در کره‌شمالی و شمال‌شرقی چین قرار دارد، پایه‌گذاری کند و چینی‌ها را که در قالب سلسله هان، در سال 104 قبل از میلاد، بزرگ ترین پادشاهی شبه جزیره کره، یعنی پادشاهی چوسان را برانداخته بودند، از سرزمین اجدادی‌اش براند.

 

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *