مایکل وایت کیست؟ بیوگرافی مایکل وایت و علت زندانی شدن

مایکل وایت کیست؟ بیوگرافی کامل و علت زندانی شدن او را در ادامه این بخش از مجله شبونه مشاهده نمایید.

مایکل وایت کیست؟ +بیوگرافی

یک سرباز پیشین ارتش آمریکا که بعد از سفر به ایران بازداشت و زندانی شد.

مایکل وایت، تبعه آمریکایی که در ایران زندانی بود عصر روز پنجشنبه آزاد و با همکاری سفارت سوئیس با یک فروند هواپیمای متعلق به این کشور به سوی ایالات متحده پرواز کرد.

مایکل وایت کیست؟ بیوگرافی مایکل وایت و علت زندانی شدن

خبرگزاری‌های بین‌المللی و نیز برخی رسانه‌ها داخل ایران این خبر را تایید و اعلام کرده‌اند که مایکل وایت، کهنه سرباز نیروی دریایی آمریکا خاک ایران را به مقصد سوئیس ترک کرده است.

این شهروند آمریکایی بر اساس تخمین برخی تحلیل‌گران و رسانه‌ها از محتمل‌ترین گزینه‌ها برای تبادل زندانی میان دو تهران و واشنگتن نام برده شده بود.

محمد جواد ظریف،‌ وزیر امور خارجه ایران با انتشار توییتی ضمن تایید خبر آزادی مایکل وایت به نوعی از دور تازه مبادله زندانی با ایالات متحده خبر داده است.

آقای ظریف با نام بردن از مجید طاهری و مایکل وایت یادآور شده که هر دو شهروند ایرانی و آمریکایی به زودی به جمع خانواده‌های خود ملحق می‌شوند.

وزیر خارجه ایران همچنین در این پیام تصریح کرده که سیروس عسگری،‌ دیگر تبعه ایرانی که پیش‌تر در آمریکا تبرئه و آزاد شده بود روز چهارشنبه به جمع خانواده خود پیوسته است.

اگر متن و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام @Webmaster_team

....

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *