همایون غنی‌ زاده سیمرغ بلورین رد کرد + فیلم حرفهای همایون غنی زاده

همایون غنی‌ زاده سیمرغ بلورین رد کرد + فیلم حرفهای همایون غنی زاده و علت انصراف کارگردان مسخره باز و واکنش تند داوران جشنواره فجر و احتمال محرومیت از جشنواره بعدی را در مجله شبونه مشاهده کنید.

همایون غنی‌ زاده جشنواره فجر

همایون غنی‌ زاده جشنواره فجر

همایون غنی زاده جشنواره فجر کارگردان معروف جایزه جشنواره فیلم فجر را قبول نکرد و آن را رد کرد.
سیمرغ بلورین بهترین فیلم در بخش نگاه نو به فیلم سینمایی «مسخره‌باز» به کارگردانی همایون غنی‌زاده اهدا شد ،اما او از پذیرش این جایزه سرباز زد و آن را نپذیرفت.

همایون غنی‌ زاده جشنواره فجر

عکس همایون غنی زاده

وی با فیلم مسخره باز در جشنواره فیلم فجر ۹۷ حضور داشت که علی نصیریان از بازیکران این فیلم سیمرغ بلورین را بعد از چهل سال دریافت کرد که جای بسی تاسف دارد که هنرمند پیشکسوت و یکی از بزرگان سینما و تاتر با کارنامه و آثار غنی تاکنون هیچ سیمرغی دریافت نکرده است.
وی حتی روی سن نیز نیامد و خیال محمد مهاجر افغانستانی را به جای خود روی محل اجرا فرستاد تا پیامش را به حضار و مهمانان و دوران و مسئولان جشنواره بخواند.همایون غنی‌ زاده جشنواره فجر اختتامیه

همایون غنی‌ زاده جشنواره فجر

متن نامه همایون غنی زاده که خیال محمد مهاجر افغانستانی خواند این چنین بود:

اسم من خیال محمد است. نزد آقای غنی زاده کار می کنم من یک مهاجر افغانستانی هستم.

از ایشان خواستم اگر توانست امروز از مشکلات مهاجران افغانستانی بگوید و بگوید که زندگی درد دارد.

ایشان از من خواست به جای ایشان اینجا حاضر شوم و خودم از مشکلات مهاجران بگویم و بگویم زندگی درد دارد.

در راه فکر کردم مگر مشکلات ما را همه نمی‌دانند؟ مشکلات تحصیلی، دانشجویی،‌ امتیازات حقوقی ا وجتماعی اما خود مردم ایران مگر مشکلات کم دارند؟

همایون غنی‌ زاده جشنواره فجر

علت انصراف همایون غنی زاده از سیمرغ

برای همین دیگر نیکو نیافتم در این شرایط گله کنم .امروز باید فقط حرف های خوب بزنیم.

می خواهم از این فرصت استفاده کنم و مردم ایران را سپاس گویم.

امروز که آفتاب امید در افغانستان دمیدن گرفته ما مردم افغانستان به پاس سال‌های میزبانی شما برایتان آرزوی عبور از مشکلات و بحران‌ها می کنیم. امید که رنگ آرامش دوباره به کشور بازگردد.

همایون غنی‌ زاده جشنواره فجر
همایون غنی‌ زاده جشنواره فجر

فیلم حرفهای همایون غنی زاده

کارگردان برگزیده نگاه نو خواند با این متن: نامه‌ای از همایون غنی زاده که باید موفق شده باشد نگاهی نو به جشنواره تزریق کرده باشد. من که این نامه را می خوانم حاکی از آن است که این اتفاق رخ داده.

لذا با ابراز خرسندی از ایجاد فرصت حضور در جشنواره امسال اینجانب همایون غنی زاده از پذیرفتن این جایزه معذورم امید که در دوره‌های دیگری کارگردان مقبول‌تری برای جشنواره باشیم.

همایون غنی‌ زاده جشنواره فجر

جایزه دوم برای مسخره باز غنی زاده

سیمرغ بلورین بهترین فیلم هنر و تجربه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به همایون غنی‌زاده برای فیلم «مسخره‌باز» اعطا شد

وی این بار روی سن آمده و گفت: سیمرغ اول را نگرفتم چون جایزه‌اش را دوست نداشتم. سیمرغ نگاه نو را دوست نداشتم چون نگاه نویی تزریق نکرده بود. اما این یکی را می‌گیرم و آن را دوست دارم

واکنش تند دانش به انصراف همایون غنی زاده

دانش در کانال تلگرامی خود نوشت: «به دبیرخانه جشنواره فیلم فجر پیشنهاد می‌کنم قوانینی تدوین شود که بر اساس آن، افرادی که از گرفتن جوایزشان، بدون دلیل، امتناع می‌کنند، در دوره‌های بعد حق شرکت در این مناسبت را نداشته باشند. لوس‌بازی زننده جوانک تازه‌کاری با رفتارهای تهوع‌آور متظاهرانه‌اش در ادا درآوردن کژفهمانه از براندوی بزرگ و پذیرش/عدم پذیرش ادواری جایزه‌اش، از میزان شعور اجتماعی‌اش رونمایی‌ای جانانه به عمل آورد، نشان داد این جایگاه نیاز به مراقبت بیش‌تر دارد.»

اگر تصاویر و یا اطلاعاتی در این صفحه غلط است در قسمت دیدگاه (پایین هر صفحه) آن را اعلام کنید تا حذف و اصلاح شود و یا در تلگرام اطلاعات جامع تری ارسال کنید. آی‌دی مدیر در تلگرام: Webmaster_team@

....

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *