چرا داماد مادر زن را دفن میکند و چرا داماد از پسر محرم تر است؟

چرا داماد مادر زن را دفن میکند و چرا داماد از پسر محرم تر است؟

چرا داماد مادر زن را دفن میکند

سوال اینکه چرا داماد مادر زن (مادر همسرش) را دفن میکند یک دیدگاه عامیانه است و هیچکدام اهل بیت و یا مراجع تقلید به این موضوع اشاره ای نداشته اند اما معمولا داماد و همسر اقدام به دفن زن میکنند و علت این است اگر در حین دفن کفن کنار رفت و اندام زن نمایان شد دیدن بدن موتفی برای همسر بدون مشکل است و برای داماد نیز چون مادرزن نزدیک ترین شباهت اندامی را به دخترش دارد دیدن اندام (زن موتفی) برای داماد نیز مشکل ندارد.

چرا داماد از پسر محرم تر است؟

در این باره که چرا داماد از پسر محرم تر است این بوده که گفته میشود در صورتی که حین دفن زن بدنش برای پسر (فرزند) نمایان شود ممکن است او بعد برای همسر خود از تغییراتی که در بدن مادرش حین دفن دیده توضیح بدهد و همسرش نیز جایی دیگر بیان کند اما داماد اگر برای همسرش توضیح بدهد چون برای فرزند موتفی بیان کرده او هیچگاه این موضوع یا راز را به دیگران نمیگوید.

به هر حال قانون نانوشته ای بوده که از قدیم الایام وجود داشته است و علت دقیق و اصلی آن مشخص نیست و هر کسی دیدگاهی دارد لذا کسی که فوت میکند بدون شک همه اعضای خانواده از فوت آن اندوهگین خواهد بود که اینکه حین دفن بدن نمایان شود و یا نشود از مباحثی است که قدیم الایام به آن میپرداختند.

 

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *