چرا سهام عدالت من واریز نشده و نمیشود باید چکار کنیم؟

چرا سهام عدالت برای من واریز نشده و نمیشود باید چکار کنیم؟

چرا سهام عدالت من واریز نشده و نمیشود باید چکار کنیم؟

سهام عدالت هر ساله در دو نوبت به حساب مشمولان واریز می شود اما برخی‌ها سوال می پرسند که چرا سود سهام عدالت برای آنها واریز نمی شود

چرا سهام عدالت من واریز نمیشود

این ماجرا برمی‌گردد به سال ریاست جمهوری احمدی نژاد که در آن دوران اعلام کرد افراد کم درامد می‌توانند برای ثبت‌نام در سهام دولتی اقدام کنند و این سهام از طریق شرکت‌های تعاونی عدالت استانی به مشمولان آن واگذار شد. افرادی که در آن دوره اقدام به ثبت نام برای سهام عدالت کردند مشمول واریز سود سهام عدالت خواهند بود و اگر برای شما سود سهام عدالت واریز نمی شود بدون شک در آن زمان ثبت نامی انجام ندادید.

از سوی دیگر افرادی که سهام عدالت خود را فروخته اند واریزی برای آنها صورت نخواهد گرفت به عبارتی سود سهام عدالت مانند یارانه میباشد با این تفاوت که یارانه برای همه ایرانی‌ها واریز می‌شود اما سود سهام عدالت فقط برای کسانی که در زمان احمدی نژاد اقدام به ثبت نام کردند واریز خواهد شد.

همچنین ببینید:

 ثبت نام سهام عدالت نوزادان متولدین ۱۴۰۲

خبر جدید سود سهام عدالت اینبار در عید نوروز 1401

آموزش کامل و نحوه ثبت نام جاماندگان سهام عدالت

سهام عدالت چیست؟

دولت نهم به ریاست آقای محمود احمدی نژاد، با نیت حمایت از قشر کم بضاعت جامعه، نوعی یارانه را تحت عنوان سهام عدالت به آنها واگذار کرد. در سال 1385 و در مرحله ی اول اجرای این طرح، به برخی از افراد مشمول شرایط اعم از: افراد تحت پوشش کمیته امداد سازمان بهزیستی و رزمندگان بیکار تعلق یافت. برگه هایی هم با همین نام به دارندگان داده شد.

در ابتدا ارزش ریالی این سهام معادل پانصد هزار تومان بود، سپس به یک میلیون تومان افزایش یافت. به گروه های کم درآمد، نیمی از قیمت هر سهم تخفیف تعلق یافت و نیم دیگر آن هم به مدت 10 سال از محل سود شرکت، باز پرداخت شد. دولت برای به اجرا درآوردن طرح اقتصادی خود، ابتدا برای شناسایی واجدین شرایط، اقشار مختلف جامعه را طبقه بندی کرد.

سهام عدالت ، ابتدای کار از 60 شرکت تشکیل شد، اما با گذشت زمان به دلیل آن که مجموع سودی که از سهام شرکت‌ها حاصل می شد برای تسویه ارزش سهام هر 60 شرکت کافی نبود، سازمان خصوصی سازی 49 شرکت را به ارزش تقریبا 26 هزار میلیارد تومان در سبد تشکیل دهنده ی این سهام انتخاب کرد. پس از آن 11 شرکت دیگر به اضافه قسمتی از سهام شرکت دخانیات را از پرتفوی حذف کرد.

 

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *