بیماری x پاندمی ایکس چیست ویروس جدید انسان ها را نابود میکند؟

بیماری x پاندمی ایکس چیست ویروس جدید انسان ها را نابود میکند؟

بیماری x پاندمی ایکس چیست

بیماری X یک بیماری خاص نیست بلکه نامی است که به یک عامل عفونی جدید بالقوه داده می شود.

این بیماری نشان دهنده بیماری است که در حال حاضر ناشناخته است، اما می تواند یک تهدید میکروبی جدی برای انسان در آینده باشد. باید آماده بود زیرا مخزن وسیعی از ویروس ها در میان حیات وحش در گردش است که می تواند به منبع یک بیماری عفونی جدید تبدیل شود که انسان نسبت به آن مصونیت ندارد.

ویروس جدید انسان ها را نابود میکند؟

در سال 2018، سازمان بهداشت جهانی (WHO) بیماری ایکس را به فهرستی از عوامل بیماری‌زا اضافه کرد که در کنار قاتل‌های شناخته‌شده‌ای مانند سندرم حاد تنفسی شدید (SARS) و ابولا، اولویت اصلی تحقیقات هستند.

برچسب زدن به این تهدید بالقوه به عنوان “بیماری X” به منظور اولویت دادن به آمادگی ها برای مقابله با بیماری است که هنوز واکسن یا درمان دارویی ندارد و می تواند منجر به یک اپیدمی شدید شود.

بیماری x پاندمی ایکس چیست ویروس جدید انسان ها را نابود میکند؟

بیماری X چقدر می تواند آسیب وارد کند؟

بهداشت جهانی هشدار داده است که بیماری X می تواند ۲۰ برابر بیشتر از COVID-19 منجر به مرگ و میر شود.

همچنین ببینید:

علائم بیماری روتاویروس در کودکان چیست

علائم بیماری آبله میمونی چیست و نحوه درمان و ابتلا

بیماری ناگ چیست و علائم بیماری ناگ و نحوه ابتلا

کرونا  تقریباً هفت میلیون نفر را در سراسر جهان کشته است. در سال 2023، متخصصان مراقبت های بهداشتی هشدار دادند که هر بیماری همه گیر جدیدی می تواند حتی مرگبارتر باشد – تخمین زده می شود 50 میلیون نفر در سراسر جهان کشته شوند.

چگونه برای یک بیماری همه گیر آماده شویم؟

این شامل همکاری بین المللی، از جمله در تحقیق و توسعه، و همچنین توسعه ابتکارات در سطح کشور مانند طرح های واکنش آزمایشی در صورت شیوع یک بیماری جدید است.

چنین طرح هایی می تواند شامل ترسیم چگونگی افزایش ظرفیت بیمارستان، افزایش عرضه درمان و اتخاذ فناوری های جدید برای حمایت از کارکنان پزشکی باشد.

مرکز اروپایی کنترل و پیشگیری از بیماری ها به جای توسعه سیستم های جدید برای یک بیماری همه گیر، تقویت سیستم های موجود را توصیه می کند و همچنین آزمایش هر سیستم جدید را قبل از یک بیماری همه گیر جدید تشویق می کند.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *