بیوگرافی امیرعلی آذرپیرا کشتی گیر آزادکار و همسرش +عکس و پیج اینستاگرام

بیوگرافی امیرعلی آذرپیرا کشتی گیر آزادکار و همسرش +عکس و پیج اینستاگرام و سوابق او را در این صفحه از مجله شبونه مشاهده نمایید.

بیوگرافی امیرعلی آذرپیرا کشتی گیر آزادکار و همسرش +عکس و پیج اینستاگرام

بیوگرافی امیرعلی آذرپیرا

امیرعلی آذرپیرا از کشتی گیران حرفه ای کشورمان بوده که در مسابقات زیر ۲۳ سال جهان شرکت می‌کند و توانسته افتخارات متعددی را برای تیم ملی ایران به دست آورد

او اهل مازندران بوده و متولد دهه ۸۰ میباشد در مسابقات مختلف کشوری و جهانی در وزن ۹۷ کیلوگرم مسابقه می‌دهد و توانسته نشان بدهد که از آینده هزاران کشتی ایران می باشد.

بیوگرافی امیرعلی آذرپیرا کشتی گیر آزادکار و همسرش +عکس و پیج اینستاگرام

قهرمانی جهان زیر 23 سال

از مهمترین افتخارات او می‌توان به مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان زیر ۲۳ سال اشاره کرد که توانست با پیروزی های پی در پی به فینال مسابقات قهرمانی جهان در صربستان برسد و در نهایت با شکست دادن حریف بلاروسی با نتیجه پنج بر صفر قهرمانی جهان دست یابد.

بیوگرافی امیرعلی آذرپیرا کشتی گیر آزادکار و همسرش +عکس و پیج اینستاگرام

در وزن ۹۷ کیلوگرم امیرعلی آذرپیرا در دور اول با نتیجه ۵ بر صفر واسیل پولیوچنکا از بلاروس را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل زوریکو اورتاشویلی از گرجستان با نتیجه ۵ بر ۳ به پیروزی دست یافت و به مرحله نیمه نهایی رفت. آذرپیرا در این مرحله با نتیجه ۹ بر صفر جاناتان آیلو از آمریکا را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد.

حریف وی در دیدار پایانی رادو لیفتر دارنده مدال نقره زیر ۲۳ سال اروپا از کشور مولداوی را با نتیجه ۷ بر ۳ مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

بیوگرافی امیرعلی آذرپیرا کشتی گیر آزادکار و همسرش +عکس و پیج اینستاگرام

نفرلت برتر رقابت های انتخابی تیم ملی کشتی آزاد زیر ۲۳ سال ایران برای حضور در رقابت های جهانی صربستان مشخص شدند.

به گزارش ایسنا، رقابت های انتخابی درون اردویی تیم ملی کشتی آزاد زیر ۲۳ سال امروز جمعه در خانه کشتی شهید ابراهیم هادی برگزار شد.

بیوگرافی امیرعلی آذرپیرا کشتی گیر آزادکار و همسرش +عکس و پیج اینستاگرام

در پایان این رقابت ها احمد محمدنژاد جوان در وزن ۵۷ کیلوگرم، مجید داستان در وزن ۶۱ کلیوگرم، پیمان نعمتی در وزن ۶۵ کیلوگرم، علی اکبر فضلی در وزن ۷۰ کیلوگرم، حسین ابوذری در وزن ۷۴ کیلوگرم، علی سوادکوهی در وزن ۷۹ کیلوگرم، سجاد غلامی در وزن ۸۶ کیلوگرم، محمدمبین عظیمی در وزن ۹۲ کیلوگرم، امیرعلی آذرپیرا در وزن ۹۷ کیلوگرم و مهدی هاشمی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم بعنوان فرد نخست شناخته شدند.

آذرپیرا پیش از این در دور نخست برابر واسیل پولیوچنکا از بلاروس با نتیجه ۶ بر صفر به برتری رسید. وی در دومین مبارزه و در یک چهارم نهایی نیز مقابل زوریکو اورتاشویلی از گرجستان با نتیجه ۵ بر صفر به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

امیرعلی آذرپیرا

کشتی و ورزش باستانی در دوران صفویه و زندیه رونق زیادی در ایران یافت به‌طوری‌که در هر شهر صدها پهلوان بنام وجود داشت. در دوران قاجاریه علاقه به این ورزش چنان زیاد شد که در دوران ناصرالدین شاه شخصی به نام «صاحب الدوله» مأمور توسعه ورزش کشتی شد و در تمامی روزهای تعطیل پهلوانان در میدان‌های شهر به کشتی گرفتن می‌پرداختند. مسابقات کشتی پهلوانی برای انتخاب پهلوان پایتخت از همین ایام آغاز شد و بعدها به صورت یک سنت جاری همه‌ساله درآمد. محمدصادق بلورفروش، ابراهیم یزدی معروف به یزدی بزرگ، پهلوان سیدعلی حق‌شناس، پهلوان اکبر خراسانی، حسین یوزباشی، سید حسن رزاز، سید اسماعیل کالسکه‌ساز از کشتی‌گیران و پهلوانان معروف آن زمان بودند.

امیرعلی آذرپیرا نماینده ایران توانست مدال طلای رقابت های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان که در شهر بلگراد پایتخت صربستان برگزار شده بود را کسب کند.امیرعلی آذرپیرا در وزن ۹۷ کیلوگرم در دور اول با نتیجه ۵ بر ۰ واسیل پولیوچنکا از بلاروس را مغلوب کرد. او در مرحله یک چهارم نهایی مقابل زوریکو اورتاشویلی از گرجستان با نتیجه ۵ بر ۳ به پیروزی دست یافت و به مرحله نیمه نهایی رفت. آذرپیرا در این مرحله با نتیجه ۹ بر ۰ جاناتان آیلو از آمریکا را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. حریف وی در دیدار پایانی رادو لیفتر دارنده مدال نقره زیر ۲۳ سال اروپا از کشور مولداوی را با نتیجه ۷ بر ۳ شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در صورتی که در این صفحه اطلاعاتی به اشتباه درج شده است میتوانید در قسمت دیدگاه پایین صفحه اطلاع رسانی کنید تا اصلاح یا حذف شود
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *