طرز تهیه خامه کیک به شیوه قنادی ها + تمام نکات درباره تهیه خامه که باید اگاه باشید

طرز تهیه خامه کیک به شیوه قنادی ها + تمام نکات درباره تهیه خامه

طرز تهیه خامه کیک : جهت تهیه خامه مخصوص تزیین کیک باید حتما حتما محیط کار سرد باشد اگر در فصل زمستان این خامه تهیه شود باید در محیط بیرون و در فصل تابستان زیر باد خیلی خنک کولر کار شود.برای نکات بیشتر همراه ما باشید.

طرز تهیه خامه کیک به شیوه قنادی ها + تمام نکات درباره تهیه خامه که باید اگاه باشید

خامه صورتی صبحانه (۳۰درصد چربی)   ۲ بسته
شکر   ۱۰۰گرم

طرز تهیه

ابتدا ظرف شیشه ای(مثلا مرغ خوری یا پیتزا خوری)را انتخاب کرده و آن را چند دقیقه داخل فریزر قرار دهید تا کاملا سرد شود.خامه را باز کرده و کلیه آب آن را خالی کنید و بعد خامه را به همراه شکر داخل ظرف خنک شده بریزید و با چنگال به خوبی مخلوط کنید تا فقط خامه و شکر مخلوط شود(حدود ۵تا۱۰ثانیه مخلوط کردن کافی است).درب ظرف را کاملا چفت کرده و آن را ۲۰تا ۲۵دقیقه داخل فریزر قرار دهید تا مقداری از خامه یخ بزند. سپس ظرف را خارج کرده و از اطراف به سمت داخل آن را هم بزنید.

دوباره ظرف را به فریزر منتقل کرده و ۲۰دقیقه صبر کنید و بعد مراحل بالا را دوباره تکرار کنید. توجه داشته باشید که ممکن است با توجه به دمای فریزر و هوا خامه فقط به یکبار قرار گرفتن در فریزر نیاز داشته باشد و گاهی بیش از ۴ بار این کار نیاز باشد !حال خامه را با چنگال کمی هم بزنید و خامه اطراف ظرف را به وسط آن منتقل کنید.حال خامه را با درجه تند همزن بزنید.این مرحله ممکن از از نیم ساعت در فصل زمستان تا ۱ساعت و نیم در فصل تابستان طول بکشد!ه هر حال خامه باید به حالتی در بیاید که با سروته کردن ظرف نریزد!توجه داشته باشید که در انتها خامه باید تقریبا ۶ برابر شده و حالت بسیار لطیف و پفکی به دست بیاورد

طرز تهیه خامه کیک به شیوه قنادی ها + تمام نکات درباره تهیه خامه که باید اگاه باشید

اگر خامه شل شد چه کنیم ؟

کمی پودر خامه اضافه کنید.
برای فرم دادن خامه با پودر خامه نیز می توانید پودر قند و پودر خامه را به اندازه ی یک پیمانه با هم مخلوط کنید. سپس یک پیمانه شیر یا خامه به آن ها اضافه کنید و با دور تند همزن به مدت ۳ دقیقه و سپس حدود هشت دقیقه با دور کند همزن هم بزنید. فرم دادن خامه با پودر خامه باعث می شود خامه شما کاملا پوک شده و به اصطلاح خامه فرم گرفته شده شود.خامه فرم گرفته با پودر ژلاتین و یا خامه فرم گرفته با پنیر ماسکارپونه نیر از دیگر روش سفت کردن خامه است که می توانید امتحان کنید.پنیر خامه ای ۵۰۰g، پودرقند۱پ، خامه فرم گرفتهپنیر خامه ای با پودر قند حسابی هم زده و در اخر خامه فرم گرفته رو بریزید و کمی هم بزنید.

طرز تهیه خامه کیک به شیوه قنادی ها + تمام نکات درباره تهیه خامه که باید اگاه باشید

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *