علت نپختن باقالی چیست فیلم آموزش پخت سریع باقالی به سبک بازار

علت نپختن باقالی چیست فیلم آموزش پخت سریع باقالی به سبک بازار

علت نپختن باقالی چیست

باقلا یکی از گیاهان خوراکی در فصل بهار محسوب می‌شود، که در خیلی از غذاهای ایرانی‌ها از آن استفاده می‌شود. ولی نپختن باقالی یک راه حل دارد.

این گیاه خوراکی با رسیدن فصل بهار وارد بازار می‌شود و در بین ایرانی‌ها بسیار محبوب می‌باشد. باقلا پلو، کوکوی باقلا، خورش باقلا و…. و اینکه می‌توان غذاهای بسیار خوشمزه از آن تهیه کرد.

باقلای پخته یکی از تنقلات خیلی خوشمزه و مقوی می‌باشد که در واقع در ایام و شب‌های سرد پاییز و زمستان استفاده می‌شود و هوادار بسیار نیز دارد.

در این ایام که فصل باقالی می‌باشد و خیلی از اشخاص دانه‌های باقالی را به طور درسته و با پوست درون یخچال نگهداری می‌کنند، این سوال ایجاد می‌شود که کدام یک نوع باقالی را خریداری کنیم؟ برای نرم شدن باقالی چه کاری انجام دهیم؟ دلیل نپختن آن و دلیل سفت شدن آن در باقالی پلو چه می‌باشد؟

طرز تهیه خامه کیک به شیوه قنادی ها + تمام نکات درباره تهیه خامه

فیلم طرز تهیه شیرینی حلزونی بدون فر و با فر

دلیل نپختن باقالی فریزری به خاطر ماند زیاد در یخچال می‌باشد، باقالی هایی که زیاد در فریز یخچال مانده مغز زرد رنگ و رنگ پوست تیره به خود می‌گیرند و خیلی دیر پخته می‌شوند. مغز باقالی خشک هم بایستی سبز و رنگ پوست آن روشن باشد تا سریع تر پخته شود.

چه نوع باقالی خریداری کنیم که زود پخته شوند؟

به همان صورت که بیان کردیم دلیل نپختن باقالی و سفت شدن آن در باقالی پلو زیاد نگهداری کردن آن در فریزر می‌باشد. اگر می‌خواهید باقالی‌های شما در باقالی پلو زود بپزد، زمان خرید به رنگ و شکل باقلا دقت نمایید. رنگ باقلا بایستی سبز رنگ باشد و محل دانه‌ها در درون غلاف، یک فضای خالی نیز داشته باشد یا برای مثال دانه‌دار باشد.

پوست باقلا خوب است که سبز باشد، به این دلیل که باقلا هرچه سبزتر باشد بهتر است.

 راهکارهای پخت سریع باقالی را اینجا بخوانید

باقالی را پیش از اینکه بپزید آن را درون آب خیس کنید. اگر می‌خواهید سریع تر بپزد، نمک را در لحظات آخر پخت به آن اضافه کنید. هنگام پخت باقالی اندکی جوش شیرین «نصف قاشق چای‌خوری» به آن اضافه کنید. پیش از اضافه کردن باقالی به برنج آن را به طور جدا نیم پز نموده و بعد از آن درون برنج بریزید.

نحوه پخت سریع باقالی فریز شده

بعضی از اشخاص برای اینکه راحت آن را از پوست جدا کنند به آن نمک اضافه می‌کنند، نمک خود باعث می‌شود که باقالی دیر پخته شود. پیش از اینکه باقالی را درون فریزر بگذاریم نحوه بلانچ نمودن را امتحان کنید. پختن باقلا سبز برای محافظت از رنگ سبز باقلاها و پیشگیری از تغییر رنگ آن سبب می‌شود که بافت باقلا اندکی نرم شده و پس از آب شدن یخ و پس از اینکه خوب بپزد سفت نمی‌شود و بسیار خوشمزه و احساس تازگی در آن احساس خواهد شد.

جوش شیرین برای پخت باقالی

برای اینکه زمان پخت باقالی کمتر شود، اندکی جوش شیرین به آن بیفزایید.

برای نرم شدن باقلای خشک چه کاری انجام دهیم؟

برای نرم شدن آن را ۱۲ ساعت پیش از پختن در آب بخیسانید و نمک را در لحظات آخر پخت درون آن بریزید و در هنگام پختن اندکی جوش شیرین به آن اضافه کنید.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *