مارخور ایرانی چیست و کجاست و آیا مار میخورد؟

مارخور ایرانی چیست و کجاست و آیا مار میخورد؟

مارخور ایرانی چیست و کجاست و آیا مار میخورد؟ توضیحات کامل را در این صفحه از مجله شبونه مشاهده نمایید.

مارخور ایرانی چیست و کجاست

بز مارخور یک بز کوهی آسیایی بوده که در کشورهای پاکستان و افغانستان و ایران یافت میشود و در معرض انقراض قرار دارد.

مارخور ایرانی چیست و کجاست و آیا مار میخورد؟

این بز دارای شاخ های شبیه به مار دارد و به اعتقاد برخی از شایعات و تفکرات خرافه برای این شاخه خوش یوم و خوش شانسی می اورد.

طول این نوع بز در شانه ها بین 65 تا 115 سانتی متر است. وزن طبیعی آن 100 تا 250 کیلوگرم است. ماده آن معمولاً به رنگ قهوه ای متمایل به زرد با ضخامت سفید و پاهای سفید و تیره است. نر هم رنگ ماده است اما رنگ روشن تری دارند. پسرها بیش از حد صورتی مایل به سیاه هستند و گردن و سینه آنها با موهای سفید فوق العاده بلندی که تا زانوهایشان رشد می کند، محکم شده است.

مارخور ایرانی چیست و کجاست و آیا مار میخورد؟

هر دو گونه نر و ماده آن دارای شاخ های دراز و پیچ در پیچ هستند که در پسرها تا 160 سانتی متر و در ماده ها تا 20 سانتی متر رشد می کند. باد خواران در مناطقی با ارتفاع 500 تا 3500 متر از سطح اقیانوس زندگی می کنند، جایی که می توانند علف و گیاهان حیاتی برای امرار معاش را کشف کنند. این نوع بز روی پاهای خود می ایستد تا از بین درختان درختان را انتخاب کند.

آیا مار میخورد؟

بز مارخور مار نمیخورد و نام مارخور به علت شاخ های او میباشد که شبیه مار پیچ خورده است غذا این بز گیاهان کوهی میباشد و همچون گونه های دیگر بز از گیاهان تغذیه میکنند.

ثبت بیوگرافی شما یا کسب و کارتان در گوگل ♥ آیا شما هم میخواهید بیوگرافی تان یا کسب و کارتان در گوگل ثبت شود؟ اینجا را ضربه بزنید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *